Miasto Spisz się! To już ostatnie chwile na udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Spisz się! To już ostatnie chwile na udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Czy wiesz, że spoczywa na Tobie obowiązek spisu? Masz na to jeszcze kilka dni. Podpowiadamy gdzie się udać w Wejherowie, aby wykonać swoją obywatelską powinność.

Termin wyznaczony przez Główny Urząd Statystyczny na dokonanie spisu mija 30 września 2021 roku. To zaledwie kilka dni na dopełnienie przez obywateli wszelkich formalności. Podpowiadamy, że sam proces realizacji spisu jest bardzo prosty i zajmuje tylko kilka minut. Z tego względu nie powinien przysporzyć dużego problemu wszystkim spóźnialskim, którzy zostawiają ważne do załatwienia sprawy na ostatnią chwilę. Swój obowiązek obywatelski można spełnić wypełniając formularz poprzez stronę spis.gov.pl lub dzwoniąc na dedykowaną do tego celu infolinię pod numerem telefonu: 22 279 99 99. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy i zrealizować muszą go wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat.

Dla osób, które mają problem z obsługą internetu lub telefonu, miasto umożliwiło zrealizowanie spisu stacjonarnie. Spisu można dokonać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Wejherowie przy ul. Sobieskiego 294 w godzinach 8:00 – 15:00. Można zrobić to nawet dzisiaj 27 września. Natomiast od wtorku (28 września) będzie można udać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej zlokalizowanej przy ul. Kaszubskiej 14 w Wejherowie. W bibliotece będą funkcjonować dwa stanowiska spisowe, które będą czynne w godzinach 10:30 – 17:30. W wyznaczonych miejscach będą pracować powołani rachmistrzowie.

Osoby, które nie poddadzą się spisowi mogą zostać ukarane karą grzywny. Warto w takim razie wykorzystać ostatnie chwile i wykonać państwowy obowiązek. Nie czekaj i jak najszybciej udaj się do wyznaczonych miejsc spisu w Wejherowie.

Related Posts