Miasto Sprzątanie Świata w Wejherowie

Sprzątanie Świata w Wejherowie

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Miniony weekend w Wejherowie był niezwykle pracowity. Mieszkańcy miasta wspólnie posprzątali Wejherowo w ramach akcji „Sprzątanie Świata”.

„Sprzątanie Świata” odbyło się w ramach cyklu „KLIMATycznie w Wejherowie”. W akcji uczestniczyło ponad 4000 mieszkańców. We wspólnym sprzątaniu wzięli udział dorośli, dzieci i młodzież z najróżniejszych placówek. Działały szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne, nadleśnictwo, miejskie instytucje, lokalne firmy, urzędy. Sprzątali nawet najmłodsi mieszkańcy miasta, czyli przedszkolaki. Jak widać chętnych było sporo bez względu na wiek. Była to już 28 edycja tej imprezy. W tym roku została zorganizowania pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Podczas wspólnego sprzątania uczestnicy otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, które ufundował Urząd Miasta. Jak widać do przeprowadzenia tej akcji nie potrzeba było wiele. Wystarczą przede wszystkich chęci. Zebrane śmieci odebrał i odpowiednio zagospodarował Zakład Usług Komunalnych. Akcja miała przede wszystkim na celu propagowanie wśród lokalnej społeczności pragnienia dbałości o czystość otoczenia.

Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat zanieczyszczenie środowiska stało się problemem rangi światowej. Zanieczyszczenie jest spowodowane głównie działalnością człowieka. Wszyscy odpowiadamy za przyszły los naszej planety. Coraz częściej spotykamy także różnego typu akcje w postaci warsztatów i wykładów dotyczące tematyki zero waste, czyli świadomej konsumpcji i możliwości powtórnego wykorzystywania odpadów. Promowanie tego typu stylu organizacji konsumpcji jest niezwykle ważne. W główniej mierze nasze zanieczyszczenie środowiska powstaje na skutek dużej ilości niepotrzebnych odpadów i przedmiotów, które często uważane są za śmieci.

Akcji „Sprzątanie Świata” powinno być znacznie więcej. Poprzez takie działania podnosimy świadomość ekologiczną ludności, a najmłodszych uświadamiamy od najmłodszych lat jak ważne są to akcje dla całego świata. Wspólnie możemy zrobić naprawdę dużo i wpłynąć na lepszy los naszego środowiska.

Related Posts