News Rekordowe mandaty w powiecie wejherowskim

Rekordowe mandaty w powiecie wejherowskim

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Policjanci z lokalnej drogówki ostrzegają kierowców i proszą o przestrzeganie przepisów drogowych. Od nowego roku za przekroczenie dopuszczalnej prędkości trzeba będzie zapłacić wysoki mandat karny.

 

Od początku nowego roku w naszym państwie wprowadzono wysokie mandaty karne dla kierowców, którzy nie przestrzegają obowiązującej prędkości na drogach. W miniony weekend wejherowska policja ruszyła do akcji kontroli dopuszczalnej prędkości wszystkich lokalnych uczestników ruchu drogowego. Wystawili sporo wysokich mandatów za przekroczenie prędkości, a także za inne popełnione wykroczenia na drogach. Rekordzista otrzymał, aż 2500 zł mandatu!

Komenda Powiatowej Policji w Wejherowie ukarała wysokimi mandatami również innych uczestników ruchu drogowego. Trzeba przyznać, że stawki mandatów karnych są wyjątkowo wysokie. Według podawanych informacji z naszego powiatu łącznie zostało ukaranych 97 kierowców! Z czego, aż 23 otrzymało kwoty mandatowe oscylujące w kwotach na blisko 1000 zł. Wypisano czternaście mandatów na kwotę 800 zł, sześć mandatów na 1000 zł, jeden na 1200 zł oraz dwa na 1500 zł.

Według aktualnego taryfikatora mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h osoby przyłapane na wykroczeniu będą musiały zapłacić 50 zł kary. Żeby zapłacić 1000 zł mandatu trzeba przekroczyć dozwoloną prędkość o 41-50 km/h. Mandat karny w wysokości 2500 zł obowiązuje przy przekroczeniu minimum 71 km/h. Najwyższa wysokość mandatu może wynosić nawet 5000 zł. Policjanci proszą o zachowanie rozwagi na drogach.

Related Posts