Kultura Wybierz się na Noc Sylwestrową do Filharmonii Kaszubskiej

Wybierz się na Noc Sylwestrową do Filharmonii Kaszubskiej

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Na tę wyjątkową noc nasze Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało spektakl pt. „Książniczka Czardasza”. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich fanów pięknej muzyki.

Już w najbliższy piątek odbędzie się Sylwester! Na tą wyjątkową noc sylwestrową zaprasza Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. To propozycja dla fanów operetki i miłośników muzyki klasycznej, którzy chcieliby ten wyjątkowy wieczór spędzić w wyjątkowym wydaniu. Z pewnością Sylwestrowy Spektakl pt. „Księżniczka Czardasza” dostarczy gościom wyjątkowych wrażeń w jedyną w swoim rodzaju noc w roku. To jedna z najbardziej ulubionych operetek widowni wiedeńskiej. Ten spektakl uznawany jest od pokoleń za arcydzieło.

Spektakl odbędzie się o godzinie 21:00 w znanym wszystkim mieszkańcom – Wejherowskim Centrum Kultury. Bilety na to wydarzenie są możliwe do zakupu w kasach placówki bądź poprzez stronę internetową Wejherowskiego Centrum Kultury. Bilety kosztują 150 zł lub 140 zł w zależności od wybranego rzędu.  Do tej pory spektakl zbierał bardzo pozytywne recenzje. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezwykłe widowisko, które zapadnie w pamięć wszystkim przybyłym gościom.

Spektakl opowiada historię miłosną

Wystawiony spektakl jest opowieścią o miłości artystki i księcia. Historia ta przedstawiona jest w formie komedii. W tle słychać rytmiczną muzykę, która zachęca do tańca. Jest to powrót do przeszłości z lat 30 minionego wieku. Reżyserami spektaklu w nowej odsłonie są znakomici artyści tj. Anna Fedyniak – Kołodziej oraz Grzegorz Piotr Kołodziej. Para jest aktywna zawodowo również na wielu innych polach.

W spektaklu wystąpią uznani artyści tacy jak Anna Kociarz, Maciej Konopiński, Barbara Lewicka, Przemek Radziszewski, Grzegorz Piotr Kołodziej, Magdalena Chmielecka oraz Marcin Miloch. Na scenie zaprezentują się także tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca JANTAR z Uniwersytetu Gdańskiego. Za muzykę odpowiadać będzie dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska wraz z orkiestrą.

Serdecznie polecamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Jesteśmy przekonani, że to będzie prawdziwie szampańska noc pełna uśmiechu o klasycznym zabarwieniu.

Related Posts