News Skandal w Wejherowie!

Skandal w Wejherowie!

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Tego w naszym mieście jeszcze nie było! Skandal na 6,5 miliona złotych wyłudzenia w Wejherowie!

Skandal opiera się na wyłudzeniu ogromnej kwoty pieniędzy na sumę 6,5 miliona złotych. Firma, która działała jako spółka prawa handlowego dopuściła się rażącego wyłudzenia zasiłków macierzyńskich oraz chorobowych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Według podawanych informacji przedsiębiorstwo miało zarejestrowaną siedzibę w Warszawie, jednak funkcjonowało w naszym mieście – Wejherowie.

Wiadomo już, że do Sądu Okręgowego w Gdańsku wpłynęło oficjalne oskarżenie. Akt oskarżenia został skierowany przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. Oskarżenie związane ze wskazanym przestępstwem zostało postawione 146 osobom. Działalność przestępcza uprawiana była od około 2015 roku. Firma nakłaniała ciężarne kobiety do zakładania na nie fikcyjnej działalności gospodarczej.

Przestępcy składali fałszywe zeznania, podrabiali i posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Postawiono im przede wszystkim zarzuty prania pieniędzy. Wszystkie popełnione przez przestępców wykroczenia zagrożone są karą pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawa jest w toku. Będziemy podawać informacje o dalszym przebiegu wskazanej sprawy.

Related Posts