Jak wykorzystać dzień w Day SPA?
Dzień w Day SPA może być wielką przyjemnością. Warto dobrze dobrać zabiegi, które odprężą i wyciszą, a także pozwolą zadbać kompleksowo o ciało.
Seanse w saunie
W pobyt w SPA wkomponować można na przykład pobyt w saunie. W Synea dostępne są na przykład rytuały takie jak Rasul, przeprowadzany w łaźni parowej, podczas którego wykorzystuje się błoto torfowe. W samej łaźni temperatura osiąga aż 55°C, a wilgotność – 100%. Przed wejściem do sauny na ciało nakłada się maskę błotną, która w czasie samego seansu wysycha, twardnieje i kruszy się działając na skórę jak peeling. Dzięki wysokiej temperaturze i wilgoci rozpuszczają się resztki glinek. Na koniec seansu ciepły deszcz spadający z sufitu spłukuje kosmetyk. Skóra jest zadbana, ujędrniona, odżywiona. Dla dodatkowego relaksu w czasie całego seansu prowadzi się aromaterapię. O błocie torfowym warto powiedzieć, że substancja ta ma specyficzne właściwości – wykazuje dużą pojemność cieplną i dzięki temu bardzo mocno może się nagrzewa. Co za tym idzie, nałożona na ciało poprawia mikrokrążenie, minimalizuje różne rodzaju bólu i napięcia mięśniowe. Warto zwrócić uwagę na to, że seanse saunowe oddziałują też na nasze samopoczucie, mogą one podnosić odporność, poprawić wydajność snu lub ukoić stany lękowe.
Rytuały SPA
Świetną opcją są także rytuały SPA. Obejmują one kilka rodzajów pielęgnacji. Zabieg może zacząć się od relaksującej kąpieli, wykorzystującej aromaterapię. Jest to pierwszy etap zrelaksowanie organizmu i jednocześnie – pielęgnacji skóry. W wielu rytuałach wykorzystywany jest peeling cukrowy lub solny, który po pierwsze dogłębnie oczyszcza skórę, usuwa martwy naskórek a ponadto przygotowuje ciało do dalszej pielęgnacji. Co więcej, peeling zapewnia przyjemne wrażenia sensoryczne. Ukoronowaniem rytuału SPA jest relaksujący masaż, który pozwoli odprężyć się, wypocząć jak po kilku godzinach głębokiego snu. Jeśli chodzi o masaże w Synea, w ofercie dostępne są różnego rodzaju zabiegi, na przykład masaż tajski, balijski czy lomi lomi. Zależnie od potrzeb wybrać możemy zabieg bardziej relaksujący lub ten, który skupia się na ściągnięciu napięć mięśniowych. Również podczas masażu korzysta się z olejków które sprawdzają się w aromaterapii.
Dbałość o młodość
Bardzo popularnym zabiegiem jest Kobido. W dosłownym tłumaczeniu oznacza starożytną drogę do piękna. Wywodzi się on z medycyny azjatyckiej. Powstał w Chinach, później dotarł do Japonii. Masaż Kobido wyróżnia się spośród innych zabiegów tym, że zamiast oddziaływać na skórę powierzchownie, pozwala dotrzeć do głębszych warstw skóry a nawet mięśni. Ma nie tylko działanie relaksujące, wpływa na ogólne poprawienie stanu organizmu, może poprawić balans energetyczny ciała. Masaż Kobido często wykorzystuje się w pielęgnacji twarzy, jednakże coraz popularniejszą opcją jest Kobido body. Specjalista przeprowadzający zabieg może przede wszystkim określić kondycję skóry i mięśni. Wykorzystując odpowiednie techniki terapeutyczne pomoże przywrócić ciału równowagę. W pierwszym etapie wykorzystuje się ruchy, które relaksują, następnie masaż staje się bardziej intensywny. W efekcie pomaga on w redukcji cellulitu, stymuluje skórę, daje efekt liftingu bez skalpela. Masaż Kobido może w widoczny sposób odmłodzić ciało nawet o kilka lat, regularnie wykonywany może być fantastyczną alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.