Miasto Jubileusz Klubu WKS Gryf Wejherowo

Jubileusz Klubu WKS Gryf Wejherowo

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

W tym miesiącu uroczyście świętowano minione 100 lat działalności klubu. Na wydarzeniu pojawili się liczni sportowcy, którzy byli związani z klubem na przestrzeni wielu minionych lat.

Klub WKS Gryf Wejherowo w tym roku świętuje 100 – lecie swojego istnienia. To najstarszy klub w naszym mieście. Z tej okazji zorganizowano wyjątkową galę, która zrealizowana była w tym miesiącu w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Na evencie pojawili się sportowcy, którzy są i byli związani z klubem. Ponadto obecnością wykazali się trenerzy, lokalni samorządowcy oraz kibice. Nie mogło zabraknąć również najważniejszej osoby – honorowego Prezesa Zarządu Pana Rafała Szlas.

Podczas uroczystości złożono liczne podziękowania w stronę ludzi, którzy przez lata budowali klub sportowy. Podkreślono, że to właśnie ludzie są największą wartością klubu. Bez nich nie udałoby się teraz świętować tak długiego stażu i wielu sukcesów na koncie. Gala minęła w sympatycznej atmosferze. Było wiele wspomnień i wzruszeń. Wiele przyjaźni, które narodziły się w klubie przetrwało do dziś.

Co wiemy na temat klubu sportowego?

Aktualnie w klubie można trenować piłkę nożną i jest on jednosekcyjny. W przeszłości występowały inne sekcje. Klubowicze mogli trenować również tenis ziemny, boks, lekkoatletykę, piłkę ręczną, koszykówkę, kręgi, brydż sportowy. Trzeba zaznaczyć, że klub ma wiele osiągnieć na swoim koncie. To wszystko za sprawą utalentowanych sportowców oraz trenerów, którzy wiedzieli jak ukierunkować swoich podopiecznych w karierze sportowej.

Pośród wybitnych sportowców, którzy rozwijali się pod skrzydłami klubu zaliczyć można m.in. Mirosławę Dobkowicz, Teresę Dembkowską, Sylwię Ebel, Stefanię Sikora, Ewę Iwicką, Huberta Skrzypczak. Podczas imprezy wręczono również Miniaturowe Statuetki Jakuba Wejhera oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa. Były to nagrody dla najbardziej zaangażowanych działaczy oraz dla prezesa klubu.

Trzeba przyznać, że tak długi staż istnienia klubu zdarza się niezwykle rzadko. Tym bardziej klubowiczom należy się ogromne uznanie i gratulacje. Życzymy klubowi kolejnych 100 lat istnienia!

Related Posts