Kultura Wejherowski artysta z wystawą w Gdyni

Wejherowski artysta z wystawą w Gdyni

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

W najbliższy piątek zrealizowana zostanie wystawa rzeźb pana Romana Fryczyńskiego. Wernisaż odbędzie się w Gdyni. Fani twórczości pana Romana długo czekali na ten dzień.

Na tę wystawę wszyscy czekali bardzo długo. Była ona przekładana wielokrotnie ze względów pandemicznych. Niemniej jednak w końcu udało się zorganizować wyczekiwane wydarzenie artystyczne. Miejmy nadzieję, że nic nie przekreśli zbliżających się piątkowych planów. Wstawa rzeźbiarska pt. „Rzeźba” odbędzie się 17 grudnia 2021 roku o godzinie 18:00 w kultowej Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Galeria zlokalizowana jest przy Placu Grunwaldzkim 2 w Gdyni.

Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace pana Romana Fryczyńskiego. To zdecydowanie jeden z najbardziej nietuzinkowych artystów pochodzących z Wejherowa. Jego prac nie można porównać do twórczości innego artysty ani stylu. Zdecydowanie wyróżniają się oryginalnością, a nieznana historia ich powstania dodatkowo wzbudza zainteresowanie. Podczas wystawy przedstawionych zostanie dwanaście prac, które zostały wykonane z różnych tworzyw jak np. aluminium, stal, cement syntetyczny, brąz i wiele innych. Wystawa będzie czynna do końca stycznia 2022 roku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Co wiemy na temat Romana Fryczyńskiego?

Artysta urodził się w naszym mieście – Wejherowie i do dzisiaj tutaj mieszka. Jest rzeźbiarzem. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest cenionym artystą, który czynnie funkcjonuje w swoim zawodzie od wielu lat. Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za pracę artystyczną. Od blisko 1980 roku regularnie bierze udział w wystawach prac rzeźbiarskich.

Na swoim koncie ma takie wystawy jak np. „Interart” – Poznań 1986; „Nur Noch”, GTPS – Gdańsk 2001; „Galeria Alternatywa”, Gdańsk 2002; „Cztery pary oczu”, Pałac Przebendowskich – Wejherowo 2002; „Targi sztuki” – Sztokholm, 2006; Spichlerz Sztuki – Wejherowo 2012; Filharmonia Kaszubska – Wejherowo 2014 oraz wiele innych.
Zapraszamy na to wydarzenie wszystkich zainteresowanych pasjonatów sztuki i plastyki. Z pewnością wystawa dostarczy odbiorcom wyjątkowych wrażeń, które na długo pozostaną w ich sercach.

Related Posts