Kultura Lokalna biblioteka świętuje swój jubileusz

Lokalna biblioteka świętuje swój jubileusz

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Z okazji jubileuszu zorganizowano oficjalną uroczystość, na której wręczono wyróżnienia, wygłoszono podziękowania i dowody uznania dla placówki.

W minionym czasie nasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie uczciła 75 rok swojego istnienia. Z tej okazji odbyła się oficjalna uroczystość, na której pojawił się m.in. Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Pracownicy biblioteki oraz zaproszeni goście świętowali jubileusz w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

W czasie wydarzenia wygłoszone zostały przemówienia, podziękowania i ukłony dla kadry biblioteki. Podczas jubileuszu dyrektorka biblioteki pani Ewelina Magdziarczyk-Plebanek przyjęła z rąk Prezydenta Miasta Wejherowa specjalne wyróżnienie w postaci Statuetki Jakuba Wejhera. Podczas uroczystości zostały również wręczone wyróżnienia dla zespołu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Ponadto podczas minionego święta przybyli goście wysłuchali fantastycznego występu artystycznego Pawła Nowaka wraz z zespołem. Była to również świetna okazja do przedstawienia książki pt. „Wejherowo Czyta 75 lat” opisującej działalność biblioteki oraz przedstawiającej jej rys historyczny. Autorem książki jest Henryk Połchowski.

Miejsca Biblioteka Publiczna powodem do dumy

Bez wątpienia lokalna placówka jest powodem do dumy mieszkańców naszego miasta. Stanowi centrum inicjatyw kulturalnych oraz intelektualnych. Dobrą renomę zdecydowanie zawdzięcza wszystkim pracownikom, którzy mieli wpływ na historię tego miejsca na przestrzeni minionych lat. To miejsce z duszą, które inspiruje.

Mieszkańcy Wejherowa podkreślają, że te wyjątkowe miejsce darzą sympatią. Wielu z nich zafascynowało się czytaniem i w związku z tym zaczęło zwracać uwagę na poprawność ortograficzną tworzonych wyrazów. Dziś czytanie, a nawet pisanie dla niektórych mieszkańców naszej miejscowości stało się prawdziwą pasją. Placówka uzyskała uznanie w opinii także innych placówek o podobnym charakterze w naszym regionie.

Zdecydowanie Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie jest profesjonalną instytucją kulturalną. Charakteryzuje się także nowoczesnością z uwagi na fakt podjętych działań związanych z cyfryzacją czytelnictwa. W naszej bibliotece odbywają się liczne spotkania autorskie, dyskusje, wystawy, akcje charytatywne, a nawet spektakle.

Related Posts