Kultura Artur Sychowski z Wejherowa zagra w Tajlandii w 2022 roku!

Artur Sychowski z Wejherowa zagra w Tajlandii w 2022 roku!

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Wybitny muzyk pochodzący z naszego miasta zagra w niezwykle prestiżowym miejscu. W przyszłym roku wykona koncert fortepianowy przed samym tronem królewskim.

Artur Sychowski to muzyk i kompozytor, który urodził się w Wejherowie w 1995 roku. Gra na fortepianie i wykonuje muzykę z gatunku new age, classical, ambient, jazz, neoclassic. W ostatnim czasie otrzymał zaproszenie do wykonania koncertu w Tajlandii w 2022 roku. Publiczność może go kojarzyć z pseudonimu artystycznego ARTur Moon. Koncertuje w kraju i za granicą.

Wydarzenie artystyczne zostanie przedstawione przed tronem królewskim. Wiemy już, że z okazji tajskiego święta narodowego związanego z oddaniem hołdu dla Króla Ramy IX w telewizji zostanie wyemitowany koncert, w którym zostanie przedstawiona gra Artura Sychowskiego.

Te niezwykłe wydarzenie zostanie zrealizowane dzięki wybitnemu talentowi naszego rodaka. Artur jako jeden z nielicznych muzyków podjął się trudnemu zadaniu jakim była interpretacja utworów skomponowanych wcześniej przez samego Króla Ramę IX – Bhumibol Adulyadej. Artysta zagrał i nagrał królewskie utwory w wejherowskim pałacu. Działanie te było możliwe dzięki zgodzie uzyskanej od Tomasza Fopke – dyrektora Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

Ciekawą informacją jest także fakt, że realizacja nagrań koncertowych została wykonana przez siostrę muzyka, którą jest Aleksandra Mazurkiewicz. Aleksandra to również wyjątkowo utalentowana artystka. Nagrania będą dostępne do obejrzenia w przyszłym roku na kanele ARTur Moon na YouTube.

Related Posts