Odkryj, dlaczego maść na siniaki jest tak skuteczna w łagodzeniu bólu i obrzęku!
Siniaki najczęściej pojawiają się na skórze na skutek uderzenia czy upadku. Często towarzyszy im ból oraz lekka opuchlizna. Na szczęście są skuteczne sposoby, by pozbyć się przykrych dolegliwości. Czas je poznać.
Domowe sposoby na siniaki
W przypadku małych siniaków można spróbować domowych sposobów. Możecie np. przyłożyć do skóry kompres z octu bądź z lodu. Warto wiedzieć, że siniaki samoistnie wchłaniają się, najczęściej w ciągu tygodnia. Na początku są ciemnoczerwone, a potem zmieniają swoją barwę na siną czy zielonkawą. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozkład składników krwi, przede wszystkim hemoglobiny. Aby przyspieszyć proces gojenia się skóry, można też przygotować maść z czosnkiem oraz oliwą. Jej przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy tylko rozgnieść kilka ząbków czosnku i zblendować go z dwiema łyżkami oliwy z oliwek bądź oleju. Składniki mieszamy, a następnie nakładamy na siniaka i przykładamy gazę. Pamiętajcie o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie takiej domowej maści nie należy w żadnym przypadku stosować, jeżeli skóra jest uszkodzona bądź pojawiła się rana. Otóż związki siarki, które zawarte są w czosnku mogą jeszcze podrażnić ranę i wydłużyć proces gojenia.
Maść na siniaki – dlaczego warto ją wybrać?
Warto też zastosować maść na siniaki. Preparaty na siniaki przyspieszają proces gojenia, a przy tym łagodzą opuchliznę. Można zdecydować się na maść na siniaki i krwiaki, taką która w składzie zawiera diklofenak. Należy on do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także zmniejsza obrzęk oraz ból. Możecie także zastosować maść na stłuczenia i opuchliznę, która w swoim składzie ma etofenamat. Również ten składnik należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Bardzo dobrze wchłania się przez skórę i gromadzi w miejscach, gdzie występuje stan zapalny.
Jak stosować maści na siniaki?
Wszelkiego rodzaju preparaty na siniaki, stłuczenia czy opuchliznę należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Trzeba jednak pamiętać, że maści nie można nakładać na skórę, która jest podrażniona, czy na której występują zranienia. Naskórek powinien być oczyszczony i suchy. Dopiero potem można nałożyć maść na siniaki.