4 maja – Międzynarodowy Dzień Strażaka: Uroczystości i podziękowania dla jednostek OSP w gminie Wejherowo
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, który przypada na 4 maja, rzecznik prasowy komendanta głównego PSP, Karol Kierzkowski, złożył strażakom najlepsze życzenia, wyrażając nadzieję, że każdy ich wyjazd zakończy się bezpiecznym powrotem. Tego dnia organizowane są uroczystości na cześć strażaków, między innymi w gminie Wejherowo.
W Bolszewie odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęły się one od mszy świętej. Po nabożeństwie strażacy – członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z gminy Wejherowo – przeszli w uroczystym marszu do siedziby OSP w Bolszewie.
Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo, podczas rozmowy z Twoją Telewizją Morską podkreślał nieocenioną rolę OSP. Przekonywał, że można na nich polegać nie tylko podczas pożarów, ale również w razie innych zagrożeń czy kataklizmów. Wspomniał także o ich obecności podczas różnych uroczystości. Dla wójta gminy Wejherowo, Dzień Strażaka to okazja, by podziękować im za tę nieocenioną pomoc.
Obchody Dnia Strażaka mają jednak znaczenie nie tylko dla samych strażaków, ale też dla ich rodzin – zauważa Marek Miotk, wiceprezes zarządu gminnego OSP. Jak przypomina, rodziny strażaków często przeżywają i martwią się, gdy ci ruszają do akcji. Wiceprezes wskazuje również na społeczną rolę strażaków. Przykładem jest jednostka OSP w Gościcinie, która angażuje się także społecznie, nie tylko podczas sytuacji kryzysowych.

Służby mundurowe na plażach: przygotujcie się na ćwiczenia!
Wakacyjne przygody w Redzie: odkryj atrakcje i wydarzenia!
Kaszubski Dzień Sportu: Charytatywny piknik pełen emocji i sportowych wyzwań!
Puchatki z Klubu Małego Czytelnika radośnie obchodzą Dzień Mamy pełen twórczych zabaw
Maj w Wejherowie: strażacy w wirze intensywnych działań i wydarzeń
Mityng lekkoatletyczny masters w Redzie – kibicuj najlepszym sportowcom!
Zadbaj o bezpieczeństwo: przygotuj auto i ciesz się wodnym relaksem!
Czołowe zderzenie na trasie Wejherowo – Sopieszyno: kierowcy trafili do szpitala