Kultura Wrześniowe koncerty w Filharmonii Kaszubskiej

Wrześniowe koncerty w Filharmonii Kaszubskiej

Autor: Ewa Polak
0 komentarz

Wrzesień w Wejherowskim Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej prezentuje się bardzo obiecująco. Do miasta przyjadą tacy artyści jak Sławek Uniatowski i Anita Lipnicka.

Poniżej przedstawiamy wybrane kalendarium wydarzeń na wrzesień. Na mieszkańców naszego miasta czekają takie propozycje jak:

Koncert Sławka Uniatowskiego

Koncert odbędzie się 7 września 2021 roku, o godzinie 20:00. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory takich gwiazd jak Wodecki, Sinatra, Zaucha, Ciechowski. Poza tym przedstawione zostaną piosenki z płyty Methamorphosis oraz te, które pokażą się na premierowej płycie pt. Wielki Błękit. Koncert Uniatowskiego to z pewnością będzie piękne wydarzenie karmiące wszystkie zmysły słuchaczy. Sławek Uniatowski od lat czaruje zmysłowym barytonowym głosem, ciekawymi aranżacjami oraz niezapomnianą atmosferą podczas koncertów.

Sławek Uniatowski – Jest wokalistą, aktorem, autorem tekstów, kompozytorem, a także gra na wielu instrumentach. Urodził się w 1984 roku w Toruniu. Muzycznie kształcił się od najmłodszych lat i także wtedy stawiał pierwsze kroki w zakresie kompozycji. Występował u boku takich gwiazd jak David Foster (producent muzyczny współpracujący z takimi wybitnościami jak Whitney Houston, Celine Dion), Zbigniew Wodecki, Kuba Badach. Podczas jego koncertów można usłyszeć repertuar takich artystów jak Frank Sinatra, Ellie Fitzgeral, Cheta Bakera. Debiutował w programie Idol. Szerszej publiczności znany jest z roli jaką gra w popularnym serialu „M jak Miłość” transmitowanego przez stację telewizyjną TVP.

Koncert Anity Lipnickiej

Koncert odbędzie się 21 września 2021 roku, o godzinie 19:00. W sali głównej w Wejherowskim Centrum Kultury. Ceny za bilety normalne wynoszą 89 zł, za ulgowe 79 zł, a dla uczniów 69 zł. Bilety można zakupić internetowo oraz w kasach Filharmonii Kaszubskiej.

Anita Lipnicka – polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Urodzona w 1975 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Występuje na scenie od około 25 lat. Karierę zaczynała w programie „Szansa na Sukces”. Sławę przyniosła jej współpraca z zespołem „Varius Manx”. Znana jest z takich przebojów jak „Wszystko się może zdarzyć” oraz „Piękna i rycerz”. Wyników sprzedaży płyt może zazdrościć jej nie jeden artysta. U przeciągu wszystkich lat nagrała 14 albumów muzycznych. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody muzyczne. W tym wielokrotne nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej Fryderyk oraz dwa laury tejże nagrody. Artystka wielokrotnie podkreślała, że w jej pracy twórczej dużą rolę odgrywają teksty, które piesze sama. Dzięki nim wyraża siebie. Przez wiele lat związana była z również znanym artystą Johnem Porterem.

Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem

Koncert zaplanowany jest na 10 września 2021 roku, o godzinie 19:00 w sali Głównej Wejherowskiego Centrum Kultury. Cena za normalny bilet wynosi 79 zł, natomiast za ulgowy 69 zł. Bilety można zakupić w kasach Centrum Kultury bądź poprzez internet.

Andrzej Sikorowski – urodzony w 1949 roku w Krakowie. Ukończył Uniwersytet Jagielloński. Jest wokalistą, autorem tekstów, gitarzystą. Głównie kojarzony jest z „Grupą Pod Budą”. Pisał piosenki m.in. dla Maryli Rodowicz. Przeboje jego autorstwa znała cała Polska, wśród nich możemy wyróżnić: „Ale to już było”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Kap. Kap, płyną łzy”. Ponadto ze względu na jego polonistyczne wykształcenie pisał dla takich czasopism jak „Dziennik Polski”, czy też „Przekrój”. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Prywatnie jest ojcem Mai Sikorowskiej, z którą koncertuje.

Maja Sikorowska – tak jak ojciec urodziła się w Krakowie. Ma 41 lat. Przez wiele lat śpiewała w zespole „Pod Budą”. Posiada wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu. Koncertowała w Polsce i poza granicami kraju.

Jesteśmy przekonani, że każdy z zainteresowanych z pewnością wybierze coś dla siebie spośród przedstawionych propozycji kulturalnych. Trzymamy kciuki za fantastyczne występy! Z pewnością przedstawimy relację z nadchodzących wydarzeń.

Related Posts