Święto Trzech Króli obchodzone z pompą w Wejherowie mimo deszczowej aury
Tradycyjnie, Wejherowo stało się areną obchodów Święta Trzech Króli. Ulicami miasta przeszedł kolorowy orszak, w którym nie zabrakło entuzjastycznych uczestników, niezrażonych kaprysami pogody. Pomimo lejącego deszczu, mieszkańcy miasta śpiewając kolędy, z radością podążali za postaciami mędrców oraz symboliczną Gwiazdą Betlejemską.
Orszaki związane z Uroczystością Objawienia Pańskiego, powszechnie znaną jako Święto Trzech Króli, przyjęły się w polskiej tradycji jako integralna część tych uroczystości. W każdym roku, barwne parady przechodzą ulicami zarówno największych miast, jak i małych wsi na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami.
Wejherowo kontynuuje tę tradycję, organizując własne lokalne obchody. Tegoroczny orszak rozpoczął swoją trasę przy Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków, gdzie zgromadzeni uczestnicy wprowadzili atmosferę świąteczną poprzez wspólne śpiewanie kolęd. Mimo że deszcz padał coraz intensywniej, grupa świętujących w parku miejskim systematycznie się powiększała, jak gdyby pogoda dodatkowo mobilizowała mieszkańców do wspólnego, radosnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Sobótki Gminne w Donimierzu: Muzyka, tradycje i niezapomniane występy!
Dachowanie w Dobrzewinie: poranny dramat po intensywnej ulewie
Porsche wypadło z trasy: młody kierowca uderza w bariery na Kaszubach
Atrakcyjny weekend w Redzie: Tai Chi, pchli targ i koncerty na żywo!
Płonące Wianki: Magiczny Wieczór Legend i Opowieści na Noc Świętojańską
Zmarła Bożena Natzke, zasłużona dyrektor biblioteki w Redzie
Poezja i rap w wakacyjnej przygodzie: warsztaty muzyczne dla dzieci!
Wspaniałe zakończenie roku w Klubie Małego Czytelnika w Wejherowie