Bezpłatna komunikacja miejska podczas wyborów parlamentarnych
W dniu wyborów parlamentarnych, czyli 15 października, mieszkańcy Trójmiasta oraz Wejherowa, Rumi, Redy, gminy wiejskiej Wejherowo i Luzino będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. W ten sposób lokalne władze pragną zachęcić jak najwięcej osób do udziału w głosowaniu.
Darmowy transport przewidziany jest również dla osób z niepełnosprawnościami. Te osoby będą miały możliwość dojechać do lokali wyborczych bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. O chęci skorzystania z takiego środka transportu można informować do 15 października. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem Gdańskiego Centrum Kontaktu: 58 524 45 00.
Korzystanie z komunikacji miejskiej bez konieczności płacenia za bilety będzie możliwe we wszystkich środkach transportowych obsługiwanych przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK w Wejherowie. Jak zapewnił prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, miasto to już od wielu lat jest znane z wysokiej frekwencji wyborczej, pomimo wielu starszych mieszkańców. Dodatkowo, podkreślił, że transport do lokali wyborczych dla osób niepełnosprawnych i starszych jest standardem.
Beata Rutkiewicz, wiceprezydent Wejherowa, porównała wybory do meblowania domu lub mieszkania. Wezwała wszystkich do spotkania się 15 października w lokalach wyborczych i „umeblowania” kraju według własnych preferencji.

Sobótki Gminne w Donimierzu: Muzyka, tradycje i niezapomniane występy!
Dachowanie w Dobrzewinie: poranny dramat po intensywnej ulewie
Porsche wypadło z trasy: młody kierowca uderza w bariery na Kaszubach
Atrakcyjny weekend w Redzie: Tai Chi, pchli targ i koncerty na żywo!
Płonące Wianki: Magiczny Wieczór Legend i Opowieści na Noc Świętojańską
Zmarła Bożena Natzke, zasłużona dyrektor biblioteki w Redzie
Poezja i rap w wakacyjnej przygodzie: warsztaty muzyczne dla dzieci!
Wspaniałe zakończenie roku w Klubie Małego Czytelnika w Wejherowie